İmam Hatip mezunlarına kin kusan adam(!)a küçük bir cevap 

İmam Hatip mezunlarına kin kusan adam(!)a küçük bir cevap 

İmam Hatip mezunlarına kin kusan adam(!)a küçük bir cevap 

 
İmam Hatip mezunlarına kin kusan adam(!)a küçük bir cevap 

Bir TV programında Müfid Yüksel diye bir ahmak "İmam Hatip mezunlarının çoğu yerde kendilerinin İmam Hatip mezunu olduğunu söylemekten utandığını ifade edince" Erol Mütercimler diye bir utanmaz, İmam Hatipten mezun olanlar karşımıza bakın ne olarak çıkıyorlar, cinsi sapık, sahtekar, ahlaksız" ifadesini kullanıyor.

Müfid Yüksel denen ahmak ise sen ne diyorsun bre ahlaksız ve utanmaz bir camiayı nasıl bu şekilde tasvir edersin diyeceği yerde "mesele o değil devlet itibar vermiyor" diyerek hamakatini tescilledi.

Neresinden tutarsanız elinizde kalacak cinsten bir ahlaksızlık örneği. Adam(!)ın ağzından adeta kin ve nefret fışkırıyor. İmam Hatip mezunlarına bir grubun nasıl baktığının en bariz örneği. İnanın bu adam(!) türünden o kadar çok ki.

İmam Hatipten mezun olan birisi olarak gerek 28 Şubat sürecinde gerekse ihtiyaç olan her yerde ve her ortamda bu okuldan mezun olmamın en büyük iftihar kaynağı olduğunu açıkça söylemekten kaçınmadım. Benim gibi milyonlarca insanın da aynı düşüncede olduğunu düşünüyorum. İmam Hatipten mezun olmak benim açımdan büyük bir nimetti. Zira, bu okullarda verilen eğitim içeriğine bakıldığında konu daha iyi anlaşılacaktır. Elbette diğer okullardan mezun olan çok güzel kardeşlerimizin olduğu gerçeği de inkar edilemez. 

Hal böyle iken bir okuldan mezun olmak tek başına bir insanı bütün bütün kamil insan kılmayacağı gibi her kötülüklerden de halas eylemez. Ama güzel bir temel atıldığını da ifade etmek isterim. Bunun yanında her camiadan çok güzel insanlar çıkabileceği gibi esfel-i safilin tipleri de çıkabilir. Ama alınan eğitimin kişilerin yaşantısındaki etkisi de bilinen bir gerçektir ve yadsınamaz. 

Sonuç olarak, herif nasıl bir ruh halindeyse içindeki kin ve nefreti  ağzından fışkırtarak İmam Hatiplerden cinsi sapık, sahtekar ve ahlaksız çıktığını iddia etme küstahlığında bulunabiliyor. Bu adam(!)a denilecek çok şey var ama şükür ki İmam Hatip mezunu olmak bir çok şeye engel oluyor. Gerçi bu adamdan ziyade söylediklerine sessiz kalan Müfid Yüksel ahmağına yazıklar olsun.